Archives

Week 48 Pool Result, Fixture for Sat June 5 2021; AUSSIE Pool Result, Fixtures

Pool Result

Week 48 Pool Result 2021, Week 48 Pool Fixture 2021, Week 48 Pool Result for Sat 5 Jun 2021, Week 48 Pool Fixture for Sat 5 Jun 2021, pool fixtures week 48 2021, pool Result for week 48 2021

Welcome to this week football pool action, we keep you updated with the latest pool result and fixtures for the 2020/2021 season.

 

Football Pools Results and Fixtures are published promptly after release by the pools association. We publish coupon pools fixtures for the UK and Aussie seasons respectively.

RELATED: Week 47 Pool Result, Fixture for Sat May 29 2021; AUSSIE Pool Result, Fixtures

 

WEEK: 48; SEASON: Aussie 2021; DATE: 05-June-2021

Advance Pools Fixtures

Status

1 Blacktown C. Sydney Utd

Sunday

2 Marconi S. Northbridge

Saturday

3 Sutherland S. Leichhardt

Saturday

4 Sydney FC Mt Druitt.

Sunday

5 Wollongong W. Sydney Oly

Sunday

6 Central C. Blacktown S.

Saturday

7 Hakoah S. Bonnyrigg W.

Saturday

8 Mounties W. Spirit FC

Saturday

9 Northern T. Western S.

Saturday

10 St George C. SD Raiders

Saturday

11 St George FC Hills Utd.

Saturday

12 Eastern S. Gold Coast K.

Saturday

13 Gold Coast U. Redlands U.

Saturday

14 Lions FC Magpies C.

Saturday

15 Moreton B. Brisbane R.

Sunday

16 Olympic FC Logan L.

Sunday

17 Peninsula P. Capalaba

Saturday

18 Sunshine CW Brisbane S.

Sunday

19 Sunshine C. Holland P.

Sunday

20 Western P. Rochedale R.

Saturday

21 Avondale FC Altona M.

Saturday

22 Dandenong T. Melbourne K.

Saturday

23 Eastern L. S. Melbourne

Sunday

24 Heidelberg U. Oakleigh C.

Sunday

25 Hume City Green Gully

Saturday

26 St Albans S. Dandenong C.

Sunday

27 Goulburn V. Moreland C.

Saturday

28 Manningham Bulleen L.

Saturday

29 N. Geelong Langwarrin

Saturday

30 Northcote C. Brunswick C.

Saturday

31 Pascoe V. Werribee C.

Saturday

32 Armadale Gwelup C.

Saturday

33 Balcatta Perth SC

Saturday

34 E. Joondalup Cockburn C.

Saturday

35 Inglewood U. Perth Glory

Saturday

36 Rockingham C. F. Athena

Saturday

37 Sorrento Bayswater C.

Saturday

38 Adelaide B. Ad. Comets

Saturday

39 Adelaide C. MetroStars

Saturday

40 Campbelltown Cumberland U.

Saturday

41 Raiders Adelaide U.

Saturday

42 Sturt L. Adelaide O.

Saturday

43 Adamstown R. Newcastle O.

Saturday

44 Broadmeadow M. L. Maquarie

Sunday

45 Lambton J. Weston W.

Saturday

46 Maitland Edgeworth E.

Saturday

47 Valentine FC Charlestown

Sunday

48 Devonport C. Riverside O.

Saturday

49 Glenorchy K. Kingborough L.

Saturday

 

 

Please note the following indications;

  • N.SD – No Score Draw
  • SD – Score Draw
  • Home – Home Win
  • Away – Away Win
  • EKO – Early Kick-off 
  • LKO – Late Kick-off 
  • PP – Panel